Jak usuwane są kamienie z pęcherzyka żółciowego?

witam mam dwa kamienie w woreczku żólciowym o srednicy 12mm istnieje leczenie farmakologiczne czy zabieg bo wiele sie o czytałam i nie wiem w co wierzyc oliwa z oliwek i sok z cytryny kwas ursodeoksucholowy prosze opomoc czy to prawda ze przy usunieciu kamieni robia jeden otwór i przez sonde wyjmuje sie kamienie

W takim wypadku tylko i wyłącznie zabieg usunięcia pęcherzyka żółciowego (złogi zbyt duże na jakiekolwiek leczenie zachowawcze). Zabieg wykonywany jest metodą laparoskopową po wykonaniu 3-4 otworów w powłokach brzusznych. Przez jeden z otworów usuwa się cały pęcherzyk wraz z kamieniami. Nie usuwa się samych kamieni, bo wznowa kamicy jest w takim przypadku 100 procentowa.