Czy zmiana klimatu może rozregulować cykl podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej?

Witam, jestem obecne przy 4 opakowaniu tabletek Ovulastan, przy wcześniejszych opakowaniach pojawiały się krwawienia śródcykliczne, teraz wszystko się umormowało. w Tralcie 5 opakowania planuje wyjazd z centralnej Polski nad polskie morze na klika dni. Czy sam wyjazd i zmiana może rozregulować cykl i obniżyć skuteczność antykoncepcji, skoro wcześniej pojawialy się krwawienia śródcykliczne? dodam, że zawsze pamietam o tabletce i odpowiedniej godzinie przyjęcia. pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Nie ma powodów do niepokoju - taki wyjazd bez wątpienia nie obniży skuteczności tabletek hormonalnych.