Czy znieczulenie miejscowe zęba przy leczeniu może wpływać na rytm serca?

Witam od dwoch lat biore metokard na skurcze dodatkowe i czestokurcze nadkomorowe,czy znieczulenie miejscowe zęba przy leczeniu może wplywac na rytm serca lub na zazywany lek? Oraz chciałam zapytac czy ząb leczony kanalowo trzy lata temu może dawać odczucia bolowe.Ząb nie boli cały czas i mocno lecz chwilami i przestaje.Zgory dziękuję za odpowiedz.

Szanowna Pani.
Krótko odpowiem na pierwsze pytanie.
Anestetyk znieczulający zawierający środek obkurczający naczynia może powodować przyspieszenie akcji serca.
Jeśli chodzi o drugie pytanie to ząb leczony kanałowo 3 lata należy poddać dobrej diagnostyce.
Przyczyn bólu może być kilka: kanał dodatkowy, pęknięcie korzenia itp.