Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy zrobić prześwietlenie tego palca?

Witam dzisiaj moj 3letni synek przycioł sobie palca drzwiami od samochodu na początku palec byl spłaszczony ale to około 15 minutach wrócił do swojego kształtu, palec jest opuchniety i lekko siny. Synek niby sie bawi łapie w tą rączkę z tym paluszkiem ale zastanawiam sie czy jechać na sor żeby zrobili przeswietlenie?
KOBIETA, 34 LAT około miesiąca temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

w przypadku takich urazów warto od razu przyłożyć zimny kompres, a następnie obserwować zarówno miejsce, w które dziecko się zraniło, a także samego malucha, zwracając uwagę na takie sygnały, jak płaczliwości i uskarżanie się dziecka na ból czy niezmniejszająca się opuchlizna.

Zachęcam do zapoznania się z naszymi artykułami: https://parenting.pl/kiedy-uraz-wymaga-wizyty-u-lekarza oraz https://parenting.pl/domowe-sposoby-na-urazy-i-kontuzje-u-dzieci.

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy konieczna jest wizyta na SOR – jeżeli palec nie puchnie, a dziecko nie zwraca większej uwagi na uraz, to prawdopodobnie może Pani spokojnie poczekać na rozwój wypadków i ewentualnie skontaktować się z pediatrą w przychodni POZ. Jeżeli jednak ból będzie narastał i stanie się dla dziecka uciążliwy, warto nie zwlekać z wizytą u lekarza i wykonaniem badania RTG.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/stluczenia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy