Czy zrywy u mojego dziecka mogą mieć związek ze szczepieniem przeciw ospie?

Syn, 9 miesięcy, został zaszczepiony przeciwko ospie. Niestety dwa dni później okazało się, że ma infekcje dróg moczowych, wtedy jeszcze bez gorączki. Gorączka pojawiła się dobę po szczepieniu, 38-39 stopni i nie wiem czy była efektem szczepienia czy infekcji, ustąpiła w 3 dobie po szczepieniu. Pierwszej nocy po szczepieniu syn w trakcie karmienia i potem zasypiania zerwał się dość gwałtownie, coś na kształt mioklonie. Mam wrażenie że czasem w ciągu dnia również ma takie zrywy, ale dużo slabsze. Czy moze to mieć związek że szczepieniem? Czy moga być jakieś ciężkie konsekwencje zaszczepienia syna w takiej sytuacji? Na co powinnam zwrócić uwagę, co powinno mnie zaniepokoić? Od szczepienia mija dziś tydzień. Dziękuję za odpowiedź.

Trudno cokolwiek powiedzieć, łączyć te objawy ze szczepieniem i uznać to za efekt odczynu poszczepiennego - jeśli Pani tak to widzi, to najlepiej zgłosić te objawy u pediatry, który szczepił dziecko.