Czybto mogą być powikłania pooperacyjne?

Jestem po operacji wycięcia gruczołu Bartholina (czwartek). Od piątkowego wieczoru utrzymuje się u mnie temperatura 37,2 oraz ból głowy. Czy mogą być to powikłania pooperacyjne? Do kogo mam się zgłosić z objawami, do lekarza rodzinnego, ginekologa, czy tego, który przeprowadzał operacje?

Temperatura 37,2 st C podczas takiej pogody, jaką mamy teraz w Polsce jest normą. Bólu głowy nie wiązałabym z operacją. Jeśli jednak jest Pani zaniepokojona wskazana jest kontrolna konsultacja ginekologiczna, najlepiej u lekarza prowadzącego, ale niekoniecznie.