Usunięcie macicy wraz z przydatkami - powikłania pooperacyjne

Witam. Moja mama jest 5 tygodni po operacji usunięcia macicy wraz z przydatkami. Niepokoją ją nieustanne plamienia oraz ból cewki moczowej, ból podbrzusza oraz nieustanne uczucie potrzeby oddania moczu. Czy konieczna jest wizyta lekarska? Trzy lata temu przeszła zabieg mastektomii, ma 53 lata, operacja miała być zabezpieczeniem przed przerzutami nowotworu. Ponadto gnębiły ją częste i obfite miesiączki oraz towarzyszący im ból. Proszę o szybką odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Plamienia po histerektomii zwykle nie trwają tak długo. Przyczyną ich utrzymywania się może być rozpuszczanie się szwów. Inne możliwości to powstanie ziarniny, będącej tkanką dobrze unaczynioną i podatną na uszkodzenia lub nawet rozejście się rany pooperacyjnej. Sytuacja ta wymaga konsultacji ginekologicznej.

Pozostałe objawy najpewniej wynikają z zapalenia dróg moczowych. Podczas wizyty z powodu plamień, lekarz zbada mamę i zleci badanie ogólne moczu.

Pozdrawiam serdecznie!