Czym grozi nie ściągnięcie na czas chłonki?

Czym grozi nie ściągnięcie na czas chłonki? Pod skórą w rejonie szwa po mastektomii utworzyło się wybrzuszenie. Wczoraj było jeszcze "miękkie", dziś jakby nieco stwardniało. Lekarka wczoraj odmówiła ściągnięcia chłonki. Kazała przyjść po trzech dniach. Niepokoję się...

Witam.
Chłonkę ściąga się dopiero wtedy, gdy istnieje faktycznie konieczność. Myślę, że skoro pani doktor odroczyła ściągnięcie, to nie było jeszcze takiego wskazania. Długie przetrzymywanie chłonki i jej nie ściągnięcie grozi powstaniem ropnia. Ale to, że zabieg odroczono, nie znaczy, że u Pani taki ropień powstanie. Także proszę się nie martwić. Pozdrawiam i życzę zdrowia