Czym jest czerwona plama poniżej kolana?

Jakiś czas temu (ponad miesiąc) zrobiło mi się na prawej nodze poniżej kolana taka dziwna czerwona twardawa plama. Wczesniej było to pokryte jakby białym nalotem i i trochę swędziało. Teraz zmiana nie boli, nie piecze i nie swędzi. Wyglądem przypomina liszaj. Niestety nie będę miał w najbliższym czasie możliwości szybkiej wizyty u lekarza więc proszę o odpowiedź czy nie jest to czasem coś niebezpiecznego i co ewentualnie z tym zrobić.

Lek. Tomasz Budlewski

Bez oceny zmiany ciężko się wypowiedzieć wskazana jest wizyta u dermatologa