Co oznacza ta czerwona plama na brodzie?

Dzień dobry, Na brodzie mam czerwoną plame. Nie jest wypukła tylko jakby pod skórą. Wcześniej w tym miejscu miałam wyprysk ale nigdy wczesniej czegos takiego nie miałam. Plama jest w skórze, ma 1cm.Bardzo prosze o odpowiedź co to może być.
KOBIETA, 29 LAT około miesiąca temu

Opryszczka narządów płciowych

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

opisana przez Panią zmiana nie musi oznaczać czegoś poważnego. Skoro w tym samym miejscu był wcześniej wyprysk, to możliwe, że jest to pozostałość po nim lub przebarwienie.

Jeśli zmiana nie zniknie lub dojdą do niej jakieś inne niepokojące objawy, jak swędzenie czy pieczenie skóry, to proszę udać się do dermatologa w celu konsultacji.

Warto to zrobić, gdyż przyczyn czerwonych plam na twarzy jest bardzo wiele. Mogą one oznaczać alergię czy nietolerancję pokarmową, mogą też pojawiać się na skutek stresu i silnych emocji. Taka zmiana może również być rumieniem i objawem stanu zapalnego.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdzie Pani po kliknięciu w link: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czerwona-i-sucha-plama-na-brodzie, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-znaczy-taka-czerwona-plama-na-brodzie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty