Czym jest spowodowane zaczerwienienie warg sromowych?

Dwa dni temu współżyłam z chłopakiem to był mój pierwszy raz. Następnego dnia wieczorem przy sikaniu strasznie mnie piekło, w dzień nie odczuwałam niczego, po 2 dniach od stosunku zauważyłam, że moje wargi sromowe są spuchnięte i zaczerwienione a przy oddawaniu moczu na końcu czuję pieczenie!

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Niestety jest możliwość, że w wyniku kontaktu seksualnego doszło do infekcji dróg moczowo-płciowych. Infekcji tej sprzyja lokalizacja cewki moczowej i jej budowa, która sprzyja łatwemu przemieszczeniu drobnoustrojów w niektórych sytuacjach.

Wskazane jest wykonanie badania ogólnego moczu i konsultacja z lekarzem rodzinnym. Jeżeli wynik badania będzie prawidłowy a objawy nadal będą się utrzymywały niezbędna będzie wizyta także u ginekologa.

Pozdrawiam