Ból warg sromowych podczas stosunku - co to jest?

Witam! Mam 23 lata. Od niedawna odczuwam ból warg sromowych. Wczoraj współżyłam z moim chłopakiem i jak nigdy odczuwałam dziwny ból. Nie ból brzucha czy w pochwie, ale jakby w wargach sromowych. Ból który czułam mogę określić jakby mocnym ukuciem i tylko w momencie kiedy on był na górze. Ból nie odczuwałam przez cały czas, ale co jakiś moment. Może czułam go tylko kilka razy przez cały stosunek, ale od tego momentu cały czas bolą mnie wargi sromowe przy tym jak siedzę lub chodzę, ale nie boli mnie podczas oddawania moczu. Co ja mam zrobić? Co mi jest? Nigdy nie miałam problemu ze współżyciem. Dwa lata po odstawieniu antykoncepcji przez pół roku miałam okres co 3 tygodnie a potem przez około 3 miesiące miałam co 2 tygodnie. Ginekolog stwierdził, że mam bardzo małą macicę, stwierdził co było powodem przyjęcia tabletki 72h ( nie wiem jak to nazwać ) i dostałam antykoncepcje, którą przyjmowałam przez rok. Odstawiłam ją znów i nie odczuwałam bólu jak zawsze. Dopiero teraz od niedawna problem. Czy to ma jakiś związek z tym? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane dolegliwości mogą sugerować stan zapalny spowodowany infekcją sromu lub też zapalenie gruczołów przedsionkowych. Aby postawić właściwe rozpoznanie konieczne jest badanie ginekologiczne i ewentualne badania dodatkowe. Po ustaleniu przyczyny dolegliwości będzie możliwe wdrożenie leczenia. Wydaje się, że opisane objawy nie mają związku ze stosowaną antykoncepcją ani budową macicy, ze względu na lokalizację dolegliwości.
Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl