Moja warga sromowa jest napuchnięta - dlaczego?

Witam. Mam 15 lat, niedawno zauważyłam, że moja prawa wewnętrzna warga sromowa jest napuchnięta, większa od drugiej. Okolice te są zaczerwienione a dotyk sprawia ból, podczas mycia okolice szczypią, nie wiem czy ma na to wpływ płyn, poza tym nawet podczas chodzenia odczuwam ból. Proszę o wskazówkę, bo do ginekologa nie pójdę.

15 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane dolegliwości mogą sugerować stan zapalny narządów płciowych o przyczynie bakteryjnej lub grzybiczej.
Aby potwierdzić podejrzewaną przyczynę konieczne jest wykonanie badania ginekologicznego i ewentualnie badań dodatkowych.
Przyczyną takiego stanu zapalnego mogło być podrażnienie, zaburzenie flory bakteryjnej okolic płciowych lub nieprawidłowa higiena.
W przypadku podejrzewanego związku z nieodpowiednim płynem do higieny intymnej proponuję spróbować innego preparatu, a w przypadku gdy objawy nie ustąpią konieczna będzie konsultacja ginekologiczna.
Nie ma powodów do skrępowania czy wstydu, są to naturalne problemy dziewcząt i kobiet.

Redakcja abcZdrowie.pl