Czym jest szczepionka skoniugowana?

Dobry wieczór, proszę o odpowiedź o ile to jest możliwe lekarza pediatrę z ponad 10letnim doświadczeniem w zawodzie- straciłam nie bez powodu zaufanie do lekarzy stażystów,odnoszę wrażenie ,że niektórzy nie rozumieją o co konkretnie się pyta,odpowiadają nie na temat niestety-ile dawek szczepionki ( 1 czy 2) przeciwko pneumokokom i w którym miesiącu życia ,w jakich odstępach czasu powinno się je podać? Co to jest szczepionka skoniugowana ,kogo i kiedy w jakim wieku najlepiej jest ją podać?

Lek. Tomasz Budlewski

dzieci szczepimy szczepionką skoniugowaną. ma rejestrację od 6 tyg życia. liczba dawek zależy od wieku dziecka od 1 do 4. Proszę podawać dokładne informację tj np. wiek dziecka. odpowiedz na pytanie jest ograniczona do 500 znaków i nie sposób wypisać dawek dla każdej kategorii wiekowej. im młodsze dziecko tym czeka go więcej dawek. szczepienie najlepiej zaczynać u niemowląt lub przed pójściem dziecka do żłobla czy przedszkola (tak aby już wtedy miało zakończony cykl szczepień)