Czym jest torbiel nerki i jakie są metody leczenia?

Co to jest torbiel? Jak go leczyć ? Po badaniach okazało się ze mam torbiel na nerce i nie wiem co to jest proszę o odpowiedź

Lek. Tomasz Budlewski

Torbiel jest to patologiczna przestrzeń najczęściej wypełniona płynem. Co do leczenia zależy ono od wielkości i ewentualnego ucisku na narządy oraz objawów klinicznych. Proponuję udać się do lekarza nefrologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.

Torbiele nerek są zmianami najczęściej łagodnymi i w większości przypadków się ich nie leczy. Proszę skonsultować się z urologiem.