Czym jest torbiel pajęczkówki?

Dzień Dobry Co to jest torbiel pajęczkówki???? wyszło mi to w badaniu

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Torbiel pajęczynówki jest zmianą łagodną zlokalizowaną w obrębie mózgu. Stanowi ograniczoną przestrzeń wypełnioną płynem mózgowo-rdzeniowym. Torbiele pajęczynówki mogą występować w każdym wieku, ale najczęściej są wykrywane u młodych dorosłych, zwłaszcza mężczyzn. Zwykle wykrywane są przypadkowo i nie dają żadnych objawów. W takiej sytuacji nie ma powodów do niepokoju. Zalecam jednak wizytę u lekarza, który na postawie lokalizacji i wielkości torbieli zaleci właściwe dalsze postępowanie. Być może zasadne okaże się jedynie wykonywanie okresowych badań kontrolnych. Gdyby pojawiły się jakieś objawy (bóle głowy, napad padaczki), wówczas wymagana jest pilna konsultacja lekarska.