Czym jest zwapnienie w kolanie?
Czym jest zwapnienie w kolanie ? wyczuwam na rzepce twardą nieprzesuwalną kulkę, widoczną po naciągnięciu skóry. Ortopeda po usg stwierdził ,że to zwapnienie ale wysłał mnie na rezonans (mam też torbiel Backera i uszkodzoną łąkotkę), Co to takiego, jakie przyczyny i jak się to leczy ?

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Witam serdecznie,
Zwapnienie może być pourazowe lub na tle zmian zwyrodnieniowych. Wskazana jest konsultacja ortopedyczna po wykonaniu wszystkich badań zleconych przez ortopedy.
Pozdrawiam.