Co mogą oznaczać pourazowe zwapnienia?

Dzień dobry, jestem po poważnym wypadku komunikacyjnym. Doznałam m.in. urazu mózgu i nadkłykciowego złamania kości udowej z przemieszczeniem, które zespolono płytą. Problem w tym, że nad złamaniem lekarz stwierdził zwapnienie mięśnia. Miejsce to jest twarde, ciepłe i zablokowana jest normalna praca mięśnia, czyli nie mogę zginać i prostować nogi w kolanie. Na zdjęciu RTG widoczna jest zacieniona przestrzeń. Czy istnieją bezinwazyjne zabiegi, które pozbędą się zwapnienia? Rehabilitacji już się podjęłam. Będę również wdzięczna za podanie źródeł prac naukowych gdzie przedmiotem badań są takie pourazowe zwapnienia. Dziękuję

Zwapnienia pozaszkieletowe współistnieją z urazami centralnego układu nerwowego. Nie mamy wpływu na ich występowania bądź nie . Można ograniczyć podając indometacynę lub napromieniować. Powstałe już usuwa się operacyjnie.