Czym mogą być spowodowane brązowe plamienia?

Dzień dobry. Mam 24 lata, jestem kobietą i do tej pory nie rodziłam. Od prawie 5-lat stosuję antykoncenpcję hormonalną (1,5 roku J*** i później plastry E***). Oprócz tego lekarz podczas badania 5 lat temu stwierdził, że mam bardzo wczesne stadium nadżerki, na, którą cierpi bardzo dużo kobiet. Mój problem dotyczy jednak plamienia, które pojawiło się wczoraj. Jest bardzo skąpe i koloru kawy z mlekiem. Dodam, że nie towarzyszą temu żadne dodatkowe objawy. W gruncie rzeczy dobrze się czuję, nic mnie nie piecze ani nie swędzi. Martwią mnie tylko te plamienia. Aktualnie jestem w 12. dniu po miesiączce (drugi plaster). Nie wiem czym plamienia mogą być spowodowane. Nadmieniam, że w ostatanim czasie nie byłam na basenie ani nad jeziorem. Proszę o pomoc i ewentualne poradzenie jakie badania można by wykonać? Czy to może być coś poważnego, np. zapalenie przydatków? Myslę o wykonaniu wymazu z pochwy, aby wykluczyć czy to nie jakaś bakteria. Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Opisywane przez Panią krwawienia mogą byc wynikiem niepożądanego działania antykoncepcji hormonalnej (jest to bardziej prawdopodobne niż tło infekcyjne). Zapaleniu przydatków towarzyszy gorączka i bóle w podbrzuszu, a takie objawy u Pani nie występują. Proponowałabym udanie się do ginekologa zamiast wykonywania badań na własną rękę.