Czym mogą być spowodowane krostki i plamki u pięciomiesięcznego dziecka?

Witam! Mój synek ma krostki na całym ciele. Z dnia na dzień przybywa ich więcej. Na buzi i przy brwiach zaczynają się zlewać i robić się czerwone, duże plamy. Byłam z nim u lekarza rodzinnego, dostałam maści, ale nadal przybywa tych krost. Nie gorączkuje i nie drapie się. Pani doktor powiedziała, że to uczulenie, ale moim zdanie to coś innego.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Opisywane objawy mogą wskazywać na alergię. Jeżeli karmi Pani syna piersią warto krytycznie spojrzeć na przyjmowane przez Panią posiłki - proszę zwrócić uwagę czy nie wprowadziła Pani czegoś nowego do swojej diety, może jest jakaś korelacja między przyjmowanymi przez Panią posiłkami a występującymi objawami u dziecka.

Jeżeli zaczęła Pani wprowadzać do diety dziecka nowe pokarmy również należy to robić bardzo powoli i stopniowo obserwując reakcje dziecka.

Przyczyną zmian mogą być również stosowane kosmetyki, proszki do prania, płyny do płukania, może w ostatnim czasie pojawiło się coś nowego?
Nie da się wykluczyć że przyczyną objawów jest inne schorzenie - jeżeli oprócz zmian skórnych pojawi się inny objaw konieczna będzie ponowna konsultacja z pediatrą.

Pozdrawiam