Czym może być być taka wyczuwalna zmiana?

Dzień dobry. Mam 26 lat, jestem po dwóch CC. Ostatnia miesiączka 24 luty. Testy negatywne. Lekarz dopiero pod koniec miesiąca. Cykl zazwyczaj trwa mi ok 27 dni, a teraz miesiączki brak. Mam wrażenie, że wyczuwam palcem głęboko w pochwie coś a'la guz (nie mam pewności, że nie miałam tego wcześniej). Co według Pana/Pani może to być? Innych objawów brak, jedynie brak miesiączki i ten "guz". Dziękuję z góry za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli wykonywała Pani testy ciążowe co najmniej 14 dni od ryzykownego stosunku, to można uznać, iż są one wiarygodne i nie jest Pani w ciąży. Dla pewności można również oznaczyć poziom beta-HCG we krwi, który pozwoli ostatecznie wykluczyć ciążę.

Guz, który Pani wyczuwa może być związany z zapaleniem gruczołu Bartholina, torbielą zastoinową lub chorobą weneryczną. Konieczna jest więc diagnostyka lekarska w gabinecie ginekologa, ponieważ lekarz musi zbadać Panią i dopiero na tej podstawie będzie mógł ocenić, czym jest wyczuwalny przez Panią guz i czy ma związek ze spóźniającą się miesiączką.

Podobne pytania znajdzie Pani pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wyczuwalny-guz-w-pochwie, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bezbolesny-guz-na-pochwie, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/twardy-guz-po-skora-w-pochwie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.