Czym może być ciemna plama pod paznokciem?

Witam. Około 6 tygodni temu wyszła mi pod paznokciem u stopy ciemna plamka, powiększyła się do rozmiarów 0,5 cm x 1 cm, oraz ma ciemniejszą barwę, już się nie powiększa ani nie pomniejsza, żadnego urazu nie miałam, nosiłam może dwa dni nowe buty, które były lekko obcisłe, lecz gdy przeczytałam, że to może być od tego to przestałam je nosić, jednak plama się powiększała. Co to może być?

Możliwe, że to krwiak podpaznokciowy. Żeby to sprawdzić, trzeba zbadać dermoskopem. Proszę pójść do dermatologa, który wykonuje takie badanie.