Czym może być spowodowana ta opuchlizna stóp?

Witam mój tata ma 78 lat i od tygodnia spuchły mu obie kostki u stóp i stopy.był u lekarza przepisał mu maści i leki ale poprawy nie widać.Czym może być spowodowana ta opuchlizna i do jakiego lekarza udać się aby mu pomógł.Obawiam się że mu amputują stopy.Proszę o szybką odpowiedz.

Dzień dobry,

Proszę udać się z tatą do lekarza flebologa w celu wykonania badania USG z Dopplerem- pozwoli to ocenić przepływ krwi przez naczynia. Być może przyczyną jest niewydolność żylna.

Pozdrawiam serdecznie.