Czym może być spowodowane duże wahanie TSH?

Od kilku miesięcy jestem stale zmęczona, senna,jest mi wciąż zimno, mam stany podgorączkowe, ciarki i pocę się w nocy,schudłam 5 kg.Lekarka zasugerowała problemy z tarczycą. Wynik tsh 5,3 (norma 4,2), FT3 3.05 (2-4,40) FT4 1,14 (093-1,70). Po 3 tygodniach powtórzyłam badania, tsh=2,7. Pół roku wcześniej tsh 2,1.Usg tarczycy wykazało, że jest lekko przyciemniona. Do tego dużo powiększonych węzłów chłonnych. Czym może być spowodowane duże wahanie tsh? Czy można podejrzewać jakąś chorobę tarczycy?

Witam. Poziom TSH może wahać się w odpowiedzi na przyjmowane leki lub inne schorzenia endokrynologiczne. Sugeruje wykonanie podstawowych badań krwi i konsultacje z lekarzem poz.