Czym najlepiej pielęgnować trądzik hormonalny po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, Czym najlepiej pielęgnować trądzik hormonalny po odstawieniu tabletek antykoncpecyjnych? Dermatolog zlecił maść antybiotyk Clindacne, która nie za bardzo pomaga. Czym najlepiej zmywać makijaż? Jaki żel oczyszczający? Jaki tonik? I krem na dzień i na noc? Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnie kosmetyków się nie wypowiem, po odstawieniu antykoncepcji gospodarka hormonalna musi wrócić do fizjologii więc dałabym po prostu sobie czas. Po kilku miesiącach można ew. podjąć leczenie u dermatologa