Odpowiednie preparaty zwalczające trądzik

Witam, mam problemy z trądzikiem, byłam już u dwóch dermatologów, ale nie pomogli, więc postanowiłam działać na własną rękę, znane preparaty nie działają zbyt dobrze (używam żelu, toniku i kremu). Koleżanka poleciła mi benzacne i clindacne, u niej jest ogromna poprawa i zastanawiam się nad tym żeby zacząć ich używać. Czy to dobry pomysł? Czy może lepszy będzie izotek lub aknenormin? Czy może coś innego? Chcę wreszcie pozbyć się trądziku na dobre. Pozdrawiam

Leki które Pani wymienia, Clindacne czy pochodne izotretinoiny nie bez powodu sa wydawane wyłącznie na receptę. Niewłaściwe ich stosowanie może wywołać bardzo szkodliwe działanie uboczne. Radziłabym udac się na wizytę do sprawdzonego specjalisty, który zaleci odpowiednie leczenie.