Czym powinnam oczyszczać twarz?

Witam, mam problem z cerą. Po umyciu wodą i mydłem lub żelem do mycia twarzy do cery normalnej i mieszanej mam twarz ściągniętą, zaczerwienioną, swędzącą z liszjami. Po umyciu w żelu do cery suchej i wrązliwej moja twarz jest również ściągnięta i zaczerwieniona i dodatkowo łzawią mi oczy. Czym powinnam oczyszczać twarz? Mleczkiem i tonikiem? Kosmetyczka poleciła mi płyn micelarny do stosowania rano i wieczorem, ale moja cera jest lekko przetłuszczona i występuję małe krostki na brodzie.

Witam serdecznie,
w tej sytuacji polecam zastosowanie dermokosmetyków, ponieważ nie będą podrażniać skóry i nasilać jej problemów, np. Physiogel do mycia, który ma lekką konsystencję. Płynny micelarne też są godne uwagi, ale wyłącznie dermkosmetyczne, np. Biderma Sensibio.

Pozdrawiam,
ES