Czym są zmiany skórne, krostki wyglądające jak pokrzywka pomiędzy piersiami?

Witam, od ok. 2 lat walczę ze zmianami na skórze, które występują pomiędzy piersiami i tak jakby się rozprzestrzeniały. Są w kształcie motyla czyli od dołka pomiędzy piersiami idąc do góry i rozchodząc się lekko na piersi po obu stronach. Wygląda to jak pokrzywka, miejsca są zaczerwienione z czerwonymi krostkami wielkości łepka od szpilki. Po kąpieli miejsce to bardzo czerwienieje i czasami swędzi, zwłaszcza latem, kiedy jest gorąco. Zmiany w dotyku są dosyć szorstkie i wyczuwalne, nie sączy się z nich żadna substancja. Byłam już u dermatologa, który nie potrafi stwierdzić co to jest? Stosowałam już wiele maści i antybiotyków przepisanych przez lekarza, ale bez skutku. Była niby minimalna poprawa, jakby znikało i nie było tego zaczerwienienia, ale kiedy znowu zrobi się ciepło to wyskakuje. Kiedyś myślałam, że już skóra jest wyleczona i poszłam na solarium na 10 minut. Musiałam przerwać opalanie, ponieważ skóra bardzo się za czerwieniła i wyskoczyły te krostki, które zaczęły swędzieć i piec. Co to jest? Proszę o pomoc.
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Jest prawdopodobne że opisane zmiany maja charakter uczuleniowy i powstają po kontakcie z określoną substancją. proszę jeszcze raz bacznie przyjrzeć się zmianom - kiedy powstają, co nasila ich występowanie, czy ustępują samoistnie.
Przyczyna może leżeć w stosowaniu danego kosmetyku, perfum, środku czystości, a nawet produkcie spożywczym.
Również leki (na przykład przeciwbólowe)mogą być przyczyna zmian, a w przypadku niektórych preparatów promieniowanie słoneczne może wyzwalać niepożądane reakcje.

Opisane objawy raczej nie wskazują na zmiany grzybicze skóry.

Pozdrawiam