Czym spowodowana jest nawracająca opryszczka?

Dzień dobry, od 5 miesięcy borykam się z bardzo często nawracającą opryszczką. Próbowałam z nią walczyć na różne sposoby, niestety pojawia się ona do dwóch razy miesięcznie od tego czasu, wcześniej pojawiała się rzadziej. Od kilku lat nie choruje, żadnego kataru, przeziębienia i bardzo się martwię bo mimo jak mogłoby się wydawać wysokiej odporności opryszczka nawiedza mnie wyjątkowo często. Czym może to być spowodowane?

Można podejrzewać osłabienie odporności, ale jeśli nie ma innych dolegliwości, tylko opryszczka to proponowałbym zastosować acyklowir 2 x 200 lub 400 mg przez kilka tygodni. Można też próbować zastosować inne leki wzmacniające odporność. Trzeba też przeprowadzić podstawowe badania żeby wykluczyć kilka chorób.