Czynna toksoplazmoza w 26. tygodniu ciąży

Witam właśnie dowiedziałam sie ze mam czynną toxoplazmoze.jestem obecnie w 26 tyg . ciąży.niewiem jak odczytać wyniki a zatem w 9 tyg JgG 0,13, JgM 0,16col w24 tyg JgG 7,10, JgM 18,08.Obecnie zostałam skierowna do poradni chorób zakaznych ale dlaczego tak późno. ,dodam ze na usg jest wszystko ok.

Aleksander Ropielewski

Ponieważ wyniki z pierwszego trymestru były prawidąłowe, a do zarażęnia doszło w późniejszej fazie ciąży. Najbardziej szkodliwa jest infekcja w okresie pierwszego trymestru, dlatego jest spora szansa, żę choroba nie wpłynie znacząco na dziecko.