Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badanie na toksoplazmozę w 15 tygodniu ciąży

Witam, jestem w 15 tyg ciąży, zrobiłam sobie badania na toksoplazmozę i wyszły mi wysokie wyniki : IGG 81,5, a IGM 14,88. Mój lekarz nic mi nie wytłumaczył, tylko skierował do szpitala zakaźnego. Co oznaczają tak wysokie wyniki moich badań??
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Poród - kiedy należy udać się do szpitala?

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, wynik świadczy o świeżo nabytym zakażeniu toksoplazmozą i wymagane jest wdrożenie leczenia. Brak leczenia może skutkować wadami wrodzonymi dziecka, dlatego szybkie zgłoszenie się do szpitala zakaźnego jest bardzo ważne.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0

Taki wynik wskazuje na zakażenie toxoplazmozą- wymaga Pani konsultacji w Poradni Chorób Zakażnych oraz podjęcia leczenia. Choroba jest grożna dla dziecka.

Doświadczona specjalistka w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Specjalizuje się w leczeniu nietrzymania moczu i atrofii pochwy. Wykładowca Laser and Health Academy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy