Czynności podstawowe liczne wyładowania fal ostrych i wysokonapięciowych fal wolnych z tendencją do uogólniania się

Witam. Mój syn miał kilkakrotnie robione eeg i wyszło, że na tle prawidłowej czynności podstawowej liczne wyładowania fal ostrych i wysokonapięciowych fal wolnych z tendencją do uogólniania się. Proszę powiedzieć czy te wyniki mogą być przyczyną agresywnych wyładowań, po których najczęściej nie pamięta jak się zachował. W wieku 8 lat miał stwierdzone ADHD ( badania eeg robiłam 3 razy). Jest teraz w wieku 16 lat. Szybko się denerwuje. Te ataki agresji zdarzają się raz w miesiącu. Bożena Kotas

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, wyniki EEG nie są konieczne do rozpoznania ADHD, natomiast zmiany te muszą być interpretowane tylko w kontekście objawów i mogą być np. wynikiem danej choroby a nie ją powodować. Proszę o interpretacje z lekarzem neurologiem lub psychiatrą powyższych wyników. Pozdrawiam.