Dakowanie antybiotyku Zinat u 4-latka

Witam, syn 4 lata waga 17 kg ma przepisany antybiotyk zinatt 250 mg/5 ml. W dawce 2 x 4 ml. Pirewsza dawka 24:00, kolejna 10.30 i nastepna 21.30. Czas pomiedzy dawkami byl skrocony w celu zmiany godziny podania leku wieczorem. Dopiero po podanu trzeciej dawki leku zobaczylam ze w przeciagu 24h wiaz 3 dawki. Jak powinnam teraz postapic??? Czy dac kolejna dawke po 12 godz. i pelna???

Lek. Tomasz Budlewski

Teoretycznie 3 dawki ale sądzę, że raczej dobrze rozłożone. Proponuję podawać co 12 godzin wg zaleceń lekarza badającego.