Data porodu a ostatnia miesiączka

Witam. 16 stycznia byłam u ginekologa i powiedział mi on, że moja ciąża ma 6 tyg i 5 dni a dzidziuś ma 8,2 mm. Jednak ostatnia miesiączka rozpoczeła mi się 9 listopada. Jedno nie zgadza sie z drugim. Więc stąd moje pytanie: Jak to działa i na jakiej podstawie można w tym momencie obliczyć date porodu ?

Lek. Tomasz Budlewski

Datę porodu oblicza się w zależności od długości cyklu. Jeżeli cykl jest nieregularny to datę oblicza się na podstawie badania usg, Jeżeli regularny to można na podstawie długości cyklu. Proponuję kierowac się zaleceniami lekarza ginekologa.