Dawkowanie Regevidon przy braku miesiączki po zapaleniu pęcherza

 jakiś czas temu miałam zapalenie pęcherza moczowego po którym nie dostałam miesiączki a do tej pory przy tabletkach antykoncepcyjnych daylette miałam regularne cykle poszłam do ginekologa który przepisał mi rigevidon w nietypowej dawce przez pierwsze 3 dni 3 razy 1 następne 3 dni 2 razy 1 a później do końca 1 raz 1 zastanawia mnie "jaka może być przyczyna takiego dawkowania jeśli to są tabletki antykoncepcyjne" pytanie jest w cudzysłowie

Piotr Pilarski

Takie dawkowanie ma wywołać krwawienie oraz przywrócić prawidłowy cykl.

Pozdrawiam.