Tabletki antykoncepcyjne a zapalenie pęcherza moczowego

Witam,od 10 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne daylette,ostatnio 3 razy zdarzyło mi się zapalenie pęcherza które leczylam na własną rękę. Teraz chce pójść do ginekologa żeby pozbyć się tego problemu skuteczniej. Czy istnieją leki przepisywane na tego typu infekcje które nie wpływają na skuteczność antykoncepcyji doustnej ?

Witaminy w ciąży

Piotr Pilarski

Te leki to antybiotyki a one obniżają skuteczność antykoncepcji dlatego najprawdopodobniej podczas kuracji będzie musiała się Pani dodatkowo zabezpieczać.

Pozdrawiam.