Stosowanie Monural a tabletki antykoncepcyjne

Witam, Czy antybiotyk Monural przy zapaleniu pęcherza wpływa na działanie tabletek antykoncepcyjnych? Czy furaginum, urosept bądź witamina C 1000 (jedna tabletka musująca) może wpłynąć na działanie tabletek? Oraz czy to normalne, że przy tabletkach anty. (yaz) na usg widoczne jest ednometrium i czy wpływa to na mniejszą skuteczność tabletek? Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.

Piotr Pilarski

Może być widoczne endometrium. Zarówno furagin jak i monural może obniżać skuteczność antykoncepcji.

Pozdrawiam.

Aleksander Ropielewski

Opisane przez Panią leki nie wchodza w interakcje z tabletkami yaz. Obecność endometrium jest normalnym zjawiskiem.