Dbanie o rany po laparoskopowym usunięciu wyrostka robaczkowego

Witam. 5 dni temu przeszlam laparaskpowe wyciecie wyrostka robaczkowego. W dwoch dziurkach mam po 3 szwy (w pepki i z prawej strony) z lewej jeden szew. Za tydzien mam zglosic sie na zdjecie szwow czy to boli. ? Pepek strasznie mi sie nie podoba,jest taki znieksztalcony.Mimo operacji boli mnie w prawym podbrzuszu i promnieniuje do pachwiny.Co tam jest. ? Jak dbac o rany. ?

Podczas zdejmowania szwów lekarz chwyta jeden koniec nitki, podciąga do góry i przecina pętelkę. Nie jest ot może przyjemne, jednak nie jest jakimś dramatycznym doznaniem i szybko zrobione nie pozostaje w pamięci na długo.