Delikatna brązowa wydzielina zamiast okresu

Witam, może padło już takie pytanie, ale jestem tak zestresowana, że zadam je jeszcze raz. Powinnam dwa dni temu dostać okres, ale zamiast tego pojawiło się lekkie plamienie (brązowa wydzielina). Uprawiam z moim chłopakiem seks, ale uważamy i jestem prawie pewna, że to nie ciąża. Wszystkie objawy miesiączki były - bóle piersi, podbrzusza. O co może chodzić?

Witam,
czasami miesiączka opóźnia się o kilka dni i przed jej wystąpieniem pojawia się brązowe plamienie.
Możliwa też infekcja lub ciąża, której bez wykonania testu ciążowego nie mogę wykluczyć, ale skoro pisze Pani że szansa jest znikoma to tego należy się trzymać.

pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany brak miesiączki może być wynikiem zarówno ciąży, zaburzeń hormonalnych jak i wielu innych patologii w obrębie układu płciowego. Przede wszystkim warto wykonać test ciążowy i wykluczyć ciążę. Jeśli wynik będzie negatywny a miesiączka się nie pojawi, proszę udać się do specjalisty ginekologa.