Delikatne beżowe plamienie w 6. tygodniu ciąży

Jestem w 6 tygodniu ciąży.Tydzień temu byłam u ginekologa,który potwierdził ciąże i kazał przyjść za 2 tyg.Następnego dnia wieczorem miałam delikatne jednorazowe beżowe plamienie.Powtórzyło się to jeszcze 3 razy(tym razem zawsze z rana),mniej więcej co drugi dzień(na razie nigdy pod rząd). Czuję się dobrze,nie miałam bóli w brzuchu(oprócz delikatnych czasem)ani skurczy. Wizytę mam 17.02. Czy mogę spokojnie czekać czy powinnam starać się o wcześniejszą wizytę (chodzę na NFZ i nie jest to łatwe).

Aleksander Ropielewski

Nie ma potrzeby prszyspieszania wizyty. Nawet jeżeli powodem jest poronienie, na tym stadium ciąży nie można nic zrobić. Proszę jednak nie podejrzewać najgorszego, raczej jest to plamienie wynikajace ze zmian hormonalnych związanych z ciążą.