Delikatne, brązowe upławy i ból w podbrzuszu po przyjęciu tabletek Provera

Witam Zawsze miałam dość obfite i bolesne miesiączki, co wiązało się z problemami z żelazem. Ginekolog przepisał mi tabletki Provera 5 mg, które mam przyjmować przez 11 dni, zaczynając od 14 dnia cyklu. jestem po dwóch seriach przyjmowania tabletek. Wczoraj miałam 1 dzień cyklu. Nie mam normalnego krwawienia a delikatne brązowe upławy i delikatny ból w podbrzuszu. Czy to może być spowodowane przyjmowaniem tabletek (miały one zmniejszyć obfitość miesiączek), czy dzieje się coś niepokojącego?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości jak najbardziej mogą być wynikiem stosowanych tabletek hormonalnych. Póki co nie ma powodów do niepokoju - normalne krwawienie powinno się zacząć w ciągu kilku najbliższych godzin. Gdyby miała Pani jednak jakiekolwiek wątpliwości, sugeruję konsultację ginekologiczną.