Demielinizacja a nadciśnienie

Pomimo ognisk demielinizacji (bez wzmocnienia kontrastowego, ciemieniowo 2 większe, okołokomorowo drobnica) oraz obecności prążków oligoklonalnych i indeksu IgG 0,83 nie spełniam kryteriów SM - wyniki i objawy nie pasują do ŻADNEJ choroby neurologicznej. Czy istnieje choroba o takim samym obrazie, ale dodatkowo z nadciśnieniem i podwyższeniem tętna? Czy traktować te problemy jako osobne? Nie mam zaników mięśni, odruchy prawidłowe - objawy wyłącznie czuciowe, czasem skurcze i drgania mięśni.

Proszę rozmawiać z Lekarzami leczącymi
Ważna pełna znajomość Pacjenta i wyników badań
Drobne ogniska możliwe u osób z nadciśnieniem tętniczym, częstymi migrenami....
Pozdrawiam !