SM o demielinizacji bez wzmocnienia i obecność prążków oligoklonalnych a MND

Czy przy niepewnym SM o demielinizacji bez wzmocnienia kontrastowego w niecharakterystycznych dla SM miejscach (2 szt. ciemieniowo), przekroczonym (wartość podobno niska - 0,83) i obecności prążków oligoklonalnych oraz dodatkowo bólach mięśni (uda), skurczach łydek i ud oraz tikach mięśni (łydki, uda, łopatki, ramiona) i osłabieniu nóg można brać pod uwagę MND? Wcześniej drętwienia, mrowienia (głowa, twarz, szyja, uda, ramiona, korpus) i dekoncentracja. Do tego nadciśnienie, podwyższone tętno.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proszę koniecznie udać się do lekarza neurologa, po przeanalizowaniu wszystkich już wykonanych badań, objawów klinicznych występujących u Pana i wywołanych w czasie badanie lekarskiego będzie można coś więcej powiedzieć.