Denerwowanie się u 9-miesięcznego dziecka

WITAM MAM 9MIESIECZNA CORKE OD PEWNEGO CZASU GDY CZEGOS SIE DOMAGA ROBI HRHRHR A JAK NIE DAM TO SIE WSCIEKA WRZESZCZY TAK GLOSNO ZE SASIEDZINAPEWNO SLYSZA.Malotego to jeszcze nielubi byc sama w pomieszczeniu jak chce cos zrobic to mosze ja ze soba wziasc nawet na chwile aby cos przyniesc ITD.nie chce byc sama,po kilku sekundach sie wscieka a jak nie przyjde to zaczyna plakac ze zrobi sie bordowa ze mosze zaragowac juz probowalam ze do niej mowie robie a kuku i nic co mam zrobic jak postepowac.

U dzieci w tym wieku pojawia sie tzw. lęk separacyjny, kiedy to niemowlakowi wydaje sie, ze jak mama znika z jego pola widzenia to jest to jednoznaczne z jej zniknięciem na zawsze. Jest to normalny etap rozwojowy, który trzeba po prostu przeczekać, okazując dziecku duzo miłości. Proszę sie nie obawiać, niedługo to minie i dziecko bedzie coraz bardziej zainteresowane poznawaniem świata, a nie podążaniem za mama.

Zachowanie Pani córki jest adekwatne do fazy rozwojowej. Właśnie w tym wieku dzieci zaczynają protestować, gdy coś idzie nie po ich myśli. Nalegają także na stałą i ciągłą obecność mamy, ponieważ zdążyły już zrozumieć, że wołanie przynosi skutek. Nie ma w tym jednak żadnej "manipulacji".
Jeśli przetrzyma Pani miesiąc-dwa tego "przyklejenia", reagując cierpliwie (ale w granicach rozsądku) na jej potrzeby, córka nauczy się, że może na Pani polegać, i jej żądania ciągłej i natychmiastowej obecności mamy osłabną.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/