Co zrobić, by nie denerwować się na dziecko?

witam, jestem bardzo nerwowa mama...mam 14 miesieczne dziecko.mam obecnie 26 lat.Od urodzenia synka czułam ze cos sie złego ze mna dzieje.kocham go.Jednak chyba sytuacja mnie przerasta nie potrafiłam od poczatku byc idealna mama a zawsze taka chcialam byc dla swojego dziecka.Nie sprostałam swoim wymaganiom i czułam sie jakbym zapadała w depresje- sama siebie zawiodłam...na kazdym kroku jestem nerwowa co dziecko zrobi nie po mojej mysli to odrazu jestem zła.. nie chce taka byc. Co mam zrobic?

Dzień dobry!

Bycie idealną mamą nie jest możliwe... ale wielu mamom trudno się z tym pogodzić. Nadmierne oczekiwania wobec siebie mogą być destrukcyjne, a i tak macierzyństwo jest wielką zmianą, wyzwaniem i źródłem stresu. Polecam zaopiekować się sobą i swoimi emocjami i skonsultować się z psychologiem.

Pozdrawiam!