Miałam myśli o zabiciu dziecka - czy jestem chora?

Zaniepokoiłam się wczoraj swoimi myślami. Jestem matką 9-miesięcznej córeczki. Karmię ją piersią i wczoraj podczas karmienia przeleciała mi myśl po głowie, że mogłabym jej zrobić krzywdę. Przestraszyłam się bardzo. Dostałam jakiegoś ataku paniki o czym ja w ogolę myślę i żeby zasnąć wypiłam H***. Dzisiaj cały dzień o tym myślę, płakać mi się chce - boję się, że mogę ja skrzywdzić, że mi odbije, że zwariuję. Bardzo ja kocham, na samą myśl o tym drętwieją mi nogi. Fakt, jestem ostatnio podirytowana, złoszczę się czasem na nią. I nie wiem czy to przejaw przemęczenia czy powinnam się leczyć. Boję się sama zostać z nią w domu

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Macierzyństwo jest bardzo trudnym czasem dla kobiety. Zajmowanie się małym dzieckiem pochłania większą część czasu. Młoda mama może czuć się przemęczona, przeciążona i przygnębiona. Stan fizyczny wpływa także na samopoczucie. Może wywoływać silne emocje oraz prowadzić do frustracji. Mogą również pojawiać się wtedy myśli, których nigdy nie chciałaby Pani do siebie dopuścić. Może Pani w tej sytuacji skonsultować się z psychologiem i popracować nad swoim samopoczuciem.

W domu powinna Pani mieć czas tylko dla siebie. W tym czasie dzieckiem może zająć się ktoś z bliskich osób. Ważne, by miała Pani chwilę (godzinę czy dwie), na to by odpocząć i zrelaksować się. Może Pani zapisać się na zajęcia sportowe, obejrzeć ulubiony film lub zrobić coś, co Pani sprawia przyjemność. Zrelaksowana i szczęśliwa mama wpływa na swoje dziecko bardzo pozytywnie. Proszę zadbać o siebie, aby wychowanie dziecka było przyjemnością.

Pozdrawiam