Dezynfekcja bielizny i pościeli przy grzybicy skóry

W sprawie grzybicy, leczę aktualnie grzybice na skorze pośladków i pachwin,mam pytanie jak odp. zdezynfekowac bielizne, posciel i reczniki.Czy zwykły proszek wystarczy czy trzeba jakiś środek specjalny?Chodzi mi o to że bielizne pierze się w 40 st C. i jeszcze pytanie Czy często dochodzi do nawrotów, zmiany mialam duże trzeba było zarowno tabletek jak i masci 2 rodzaje travacort i micetal, lekarz powiedzial ze cale leczenie potrfa ok 2 miesiace??

Witam! W przypadku występowania grzybicy skóry nie ma potrzeby stosowania specjalnych zabiegów dezynfekujących bieliznę czy ubrania. Wystarczy zwykłe pranie w 40 stopniach. Leczenie grzybicy skóry zazwyczaj jest długotrwałe. Nie należy go przerywać, gdyż niedoleczona infekcja ma tendencję do nawracania.