Dieta 1000 kalorii i problemy ze schudnięciem

Witam,od 8msc jestem na diecie 1000kcal. Na początku 2 pierwszych miesięcy schudłam 8kg.Oczywiście spoczęłam na laurach i powróciłam do słodyczy chociaż wciąż uważałam na to co jem czyli 5 posiłków dziennie (sniadanie 2 kromki pełnoziarnistego pieczywa, II śniadanie owoc, obiad-warzywa bialko, podwieczorek owoc, kolacje stanowilo polowa obiadu)mimo to przytylam to samo. Teraz mimo tej samej diety nie moge schudnać.Jest nadzieja,że wkońcu ta dieta po odstawieniu slodyczy zacznie działać?Milena
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Błędy w dietach odchudzających

Witam,

Dieta, którą Pani zastosowała jest dieta restrykcyjną.
Nie podała Pani aktualnej masy ciała i wzrostu więc nie jestem w stanie określić czy w ogóle odchudzanie jest w Pani przypadku koniecznością.
Dieta 1000 kcal przynosi rezultaty na samym początku, a po jej zakończeniu w 90% przypadków następuje efekt jojo- tak też było w Pani przypadku.

Lepszym rozwiązaniem byłoby zacząć stosowanie indywidualnej, diety-dobrze zbilansowanej pod względem kalorycznym i jakościowym i wdrożyć aktywność fizyczną.

Właściwa dieta i aktywność fizyczna podkręciłyby metabolizm, który w skutek stosowania takiej diety jest zazwyczaj mocno spowolniony, dlatego też wracając z powrotem do tej diety organizm nie reaguje, a wszystko potęguje dodatkowo spożywanie słodyczy.

Proponowałabym porobić podstawowe badania krwi i zobaczyć czy przez tak długi okres stosowania diety nie nabawiła się Pani niedoborów.

Pozdrawiam i zachęcam do współpracy,
Kamila Kończak
http://www.activ-diet.pl

0

Witam!
Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Wstępnie zachęcam do przestrzegania zasad racjonalnego żywienia, które podam poniżej.
1. Codzienna aktywność fizyczna i odpowiednia dieta pomaga w zachowaniu pełni zdrowia i kondycji.
2. Podstawą prawidłowej diety jest różnorodność spożywanych produktów. Należy spożywać 4 – 5 posiłków dziennie w odstępach nie dłuższych niż 4 godziny. Dzień powinno rozpoczynać śniadanie.
3. Pełnoziarniste produkty zbożowe (np. chleb razowy, chleb pełnoziarnisty, grube kasze, ryż brązowy) powinny być dla głównym źródłem energii w codziennej diecie.
4. Codziennie należy spożywać warzywa i owoce. Zalecana jest przewaga warzyw nad owocami.
5. Każdego dnia co najmniej dwa razy zaleca się spożywanie mleka i jego przetworów tj. jogurty, kefiry, sery twarogowe.
6. W diecie powinny zostać ograniczone tłuszcze zwierzęce (smalec, tłuste mięsa). Dozwolone są tłuszcze roślinne (tj. olej rzepakowy, oliwa z oliwek).
7. Źródłem białka w diecie powinny być: mięso drobiowe, ryby oraz nasiona roślin strączkowych np. soja, groch, fasola. Należy ograniczyć spożycie tłustego mięsa czerwonego.
8. Przeciwwskazane jest spożywanie dużej ilości soli i słodyczy (źródła „pustych” kalorii).
9. Należy pić wystarczającą ilość płynów– około 1,5-2 litrów dziennie.
10. Należy ograniczyć lub wykluczyć spożywanie alkoholu.
Po przepisy i wskazówki dietetyczne zapraszam również na moją stronę
http://diet-coaching.xaa.pl/ ;
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty