Dieta odchudzająca dla 27-latki

Witam mam 27 lat 160cm waga 60kg. Jak dla mnie to trosze za dużo bo źle się czuje ręce mi drętwieją ogólnie jakaś ociężała jestem. Chciała bym schudnąć bez jakiś drastycznych i wymyślnych diet bo to jest męczące, byłam u dietetyka ale to nic nie dało bo pani kazał mi różne dziwne rzeczy gotować a ja tak nie lubię i nie mam na to czasu szukam czegoś prostego i szybkiego, bez głodówek i wymyślnych produktów... :)
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Witam,

proponowałabym zacząć od regularnych posiłków co 3-4 godziny. Proszę kierować się zasadą "mniej, a częściej". Ponadto proszę nie zapominać o odpowiedniej ilości wypijanych płynów - od 1,5 do 2 litrów/dziennie. Oczywiście postarać się wyeliminować słodycze, słodzone gazowane napoje, tłuste mięsa, potrawy smażone i wysokoprzetworzone. Nie można również zapominać o umiarkowanej aktywności fizycznej.

Serdecznie pozdrawiam
mgr Alicja Golonka
http://www.dietetyk-proporcja.pl

0

Witam!
Ubytek masy ciała powinien mieścić się w granicy 0,5-1,0 kg tygodniowo. Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Polecam zastosować zasady prawidłowego żywienia i na stałe wprowadzić je do swojego życia. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/ zapraszam do jej odwiedzenia
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska
Witam!
Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Wstępnie zachęcam do przestrzegania zasad racjonalnego żywienia, które podam poniżej.
1. Codzienna aktywność fizyczna i odpowiednia dieta pomaga w zachowaniu pełni zdrowia i kondycji.
2. Podstawą prawidłowej diety jest różnorodność spożywanych produktów. Należy spożywać 4 – 5 posiłków dziennie w odstępach nie dłuższych niż 4 godziny. Dzień powinno rozpoczynać śniadanie.
3. Pełnoziarniste produkty zbożowe (np. chleb razowy, chleb pełnoziarnisty, grube kasze, ryż brązowy) powinny być dla głównym źródłem energii w codziennej diecie.
4. Codziennie należy spożywać warzywa i owoce. Zalecana jest przewaga warzyw nad owocami.
5. Każdego dnia co najmniej dwa razy zaleca się spożywanie mleka i jego przetworów tj. jogurty, kefiry, sery twarogowe.
6. W diecie powinny zostać ograniczone tłuszcze zwierzęce (smalec, tłuste mięsa). Dozwolone są tłuszcze roślinne (tj. olej rzepakowy, oliwa z oliwek).
7. Źródłem białka w diecie powinny być: mięso drobiowe, ryby oraz nasiona roślin strączkowych np. soja, groch, fasola. Należy ograniczyć spożycie tłustego mięsa czerwonego.
8. Przeciwwskazane jest spożywanie dużej ilości soli i słodyczy (źródła „pustych” kalorii).
9. Należy pić wystarczającą ilość płynów– około 1,5-2 litrów dziennie.
10. Należy ograniczyć lub wykluczyć spożywanie alkoholu.
Po przepisy i wskazówki dietetyczne zapraszam również na moją stronę
http://diet-coaching.xaa.pl/ ;
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty