Dieta przy zakażeniu Candida Albicans

Witam w jakich ośrodkach należy szukać pomocy dla osób z candida albicans, jeśli drożdżyca jest już ogólnoustrojowa, organizm wyniszczony, do tego zalecana dieta bezglutenowa i bezmleczna z powodu innych komplikacji. Podobno leczenie jest długotrwałe i uciążliwe do momentu skutecznego pozbycia się grzyba z organizmu, kto specjalizuje się w kontrolowaniu przebiegu takiego leczenia

Lek. Tomasz Budlewski

Wszystko zależy od tego z jakiego powodu występuje uogólnione zakażenie grzybicze. Proponuję udać się do lekarza rodzinnego. Po badaniu oraz przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie można określić odpowiednie postępowanie. Być może konieczne będzie udanie się do lekarza chorób zakaźnych.